Dokunsal Atölye

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Dokunsal Materyal Atölyesi / Kütüphanesi Projesi, Altı Nokta Körler Vakfı liderliğinde, T.C. Sarıyer Kaymakamlığı, T.C. İstanbul Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Engelsiz Erişim Derneği ve Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği ortaklığı yürütülecektir.

Projenin hedefleri;

·         Görme engeli olan çocuk ve gençleri dokunsal materyallerle buluşturmak, eğitime, istihdama, sosyal yaşama katılımları ve bilgiye erişimlerinde fırsat eşitliği sağlamak, farklı öğrenme biçimleri ile farklı alanlarda başarılı olabilecekleri konusunda kamuoyu farkındalığını arttırmak,

·         Kamusal alanları görme engeli olan gençler için daha erişilebilir kılmak,

·         Çocuk ve gençlerin, görme engeli olan akranlarının öğrenme biçimleri konusundaki farkındalığını arttırmak,

olarak belirlenmiştir.

Proje kapsamında yapılacak Genç Atölyelerinin hedefi gençlerin görme engeli olan akranlarının öğrenme biçimleri konusunda farkındalıklarını arttırmaktır.

40 dakikalık 2 ders olarak planlanan atölye çalışması,

    • Kavramsal çerçeve oluşturacak, “Sakat”, ”Normal”, ”Betimleme” gibi kavramlara farkındalık geliştirilecek ve aynı zamanda görme engeli olan bireyle birlikte öğrenme ve çalışma yöntemleri konusunda bilgi verecek sunum,
  • Görme engeli olan bireylerle birlikte oyun aktivitesinden oluşacaktır.

Genç Zihin Derneği olarak dokunsal atölyelere katılacağız. Etkinliğimizde yer almak için lütfen aşağıda yer alan formu doldurunuz. Ortak tarihe göre etkinlik ayarlanmaya çalışılacak ve detaylar sizinle paylaşılacaktır.

Katılım belgesi verilecektir.

Forma gitmek için tıklayınız.

Yazar: Yelda ÇINAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.