DS4SI – Roma, İtalya Projesi Sonuçları

Yaşanan 36 dakikalık gecikme için özür dileriz.

Proje başvuru formunda her bir cevap ayrı bir kurul üyesi tarafından okunmuştur. Kurula seçilen dernek üyeleri, proje için kesinlikle başvuru yapmamışlardır. Kurul başkanlığını, dernek başkanı yürütmüştür ve kendisi verileri tamamen anonimleştirmiştir. Formlar, kurul üyeleri tarafından tamamen anonim bir şekilde okunmuştur. Her başvuruya bir tanımlayıcı numara verilmiş, daha sonra bu tanımlayıcı numaralara verilen puanlar, kimlik bilgileri ile eşleştirilmiştir.

 • Her dernek üyesine 5 ek puan verilmiştir.
 • 1 kişilik kontenjan, mutlak surette dernek üyelerine; derneği tanıtması ve ekibin tüm işlerini yürütmesi adına 1 kişilik kontenjan ise derneğin kurullarından birinde görevli üyelere ayrılmıştır. 1 kişilik kontenjan ise genel sıralamaya göre atanacaktır.
 • Seçmen kurul üyelerinin isimleri, Yönetim Kurulu tarafından bile bilinmemektedir. Yalnızca dernek başkanı tarafından bilgileri gizli tutularak görevlendirme yapılmıştır. Sonuçların açıklanmasının ardından, kurul üyeleri, usulsüzlüğe karşı önlem açısından dernek Yönetim Kurulu ile paylaşılmıştır.
 • Yönetim Kurulu, puanlama yapan üyeleri ve puanlama usulünü denetleyerek 7 gün içinde karara itiraz edebilir.
 • 464 başvuru alınmıştır. Bu başvurular arasında, kanunlara ve tüzüğümüze uymayı ve iletişim izni konusunda ret cevabı veren kişiler doğrudan elenmiştir. (Son soru)
 • Soruların puanlaması aşağıdaki gibidir;
  • 15 PUAN: Sivil toplum sektöründeki (varsa) gönüllü veya ücretli daha önceki çalışmalarınızı belirtiniz. Bir kurumda ücretli olarak çalışıyorsanız kurumunuz hakkında kısaca bilgi veriniz.
  • 11 PUAN: Derneğimiz hakkında bir bilginiz var mı? İleride derneğimizle çalışmak ister misiniz? Evet ise, ne gibi çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz? Hayır ise, nedeni hakkında bilgi veriniz. (Bu alanda üyeler ek 5 puan almışlardır.)
  • 32 PUAN: Bu projenin amaçları nelerdir? Size ne gibi bir katkısı olacaktır? Siz bu katkıları gençlere nasıl aktarmayı düşünüyorsunuz?
  • 9 PUAN: Lütfen yaşadığınız il ve bağlı bulunduğu bölge hakkında kültürel ve dini bilgileri, konuşulan dil veya ağızları, hangi farklı ırk ve etnik kökenlerden insanlar olduğunu ve bunların birbirleriyle nasıl iletişim içinde olduğunu; sizin bu kişiler ile aranızdaki ilişkiyi, ortak ve farklı noktalarınızı açıklayınız.
  • 10 PUAN: Sosyal kapsayıcılık sizin için ne anlama gelmektedir?
  • 23 PUAN: Proje bilgi dosyasını okuduğunuzda, ne gibi katkılarda bulunabilirsiniz (lütfen açıklayıcı olunuz.)
 • Puanlamada her soru için anahtar kelimeler ve bazı gereksinimler belirlenmiştir. Tek kelimelik cevaplara puan verilmemiştir. Cümle kurulmasına ve üslubunuza önem verilmiştir.
 • Tüm form genelinde hiçbir puan alamayan ve liyakatsiz bir başvuru doldurarak 0 (sıfır) puan alan kişiler dernek faaliyetlerine başvurulardan men edilecektir. Ne kadar süre boyunca başvuru yapamayacakları Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanacaktır. Derneğimiz, liyakat konusunda hassas kurallara sahiptir.
 • Başvuru yapan fakat sosyal medya hesaplarında paylaşılan, bu projeye yönelik herhangi bir içeriğimizin altında arkadaşını etiketlemeyen ve sayfamızı takip etmeyen kişiler elenmiştir.
 • Aynı puanı alan katılımcılardan en erken (saat, dakika ve saniye dahil) başvuru gönderen daha önce alınmıştır.

ÜYELER BAZINDA İLK 5 AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

 1. CENK BİRGE (IĞDIR) – 53 PUAN (SORU BAZINDA: 15/5/20/2/4/7) – Genel sıralamada 6.
 2. EMRE ÖZUZUN (İSTANBUL) – 49 PUAN (SORU BAZINDA 14/5/15/2/10/3) – Genel Sıralamada 12.
 3. OĞUZHAN BÜKER (İSTANBUL) – 48 PUAN (SORU BAZINDA 8/7/15/2/6/10) – Genel Sıralamada 13.
 4. ÖYKÜ SERAP ALAN (IĞDIR) – 47 PUAN (SORU BAZINDA 5/7/20/2/10/3) – Genel Sıralamada 15.
 5. GÜLPINAR ALAT (İSTANBUL) – 43 PUAN (SORU BAZINDA 10/9/8/5/8/3) – Genel Sıralamada 33.

GENEL SIRALAMADA İLK 5

 1. BEDRETTİN BAYASLAN (İSTANBUL)- 60 PUAN (SORU BAZINDA 14/4/10/2/10/20)
 2. BİLGE ALTINTAŞ (BURSA) – 59 PUAN (SORU BAZINDA 14/2/15/5/10/13)
 3. BUSE HELVACIOĞLU (ANKARA) – 57 PUAN (SORU BAZINDA 15/2/15/5/7/13)
 4. BETÜL AYÇA COŞAR (ANKARA) – 57 PUAN (SORU BAZINDA 5/7/13/2/10/20)
 5. KERİME MERAL (İSTANBUL) – 55 PUAN (SORU BAZINDA 15/8/4/5/10/13)

Yukarıda belirtilen hususlar doğrultusunda, üyelerden ilk 2 (CENK BİRGE; EMRE ÖZUZUN) ve genel sıralamadan BEDRETTİN BAYASLAN projede asil listeye alınmışlardır. Kendilerini gönülden tebrik ederiz. Proje formuna göstermiş oldukları özen, kullanmış oldukları üslup ve katkı sözleri için kendilerine teşekkür ederiz. Üyelerden gidemeyenler için öncelikle üye yedekler; genel sıralamadan gidemeyecekler için öncelikle genel sıralama yedekleri seçileceklerdir.

Yoğun ilginize teşekkürlerimizi sunar, bu alanda birlikte ilerlemek ve gelecekte kendi projelerinizi geliştirmeniz, kendinizle beraber birçok gencin ufkunu açmanız için sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Bu başvurular kurumumuz tarafından organizatöre iletilecek olup, kurum kararlarına göre değişiklikler yapılabilecektir.

Yazar: Muhammet Ali USLU

1997 yılında Iğdır' da doğdum. 2016 yılında Iğdır AB Gençliği grubuna kurucu üye olarak "Ortaklık ve İşbiriği Kurma" göreviyle katıldım. Şu an Uluslararası Proje Geliştirme ve Yürütme Ekibi Liderliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyorum. Psikoloğum, aynı zamanda web tasarımı ile de ilgileniyorum. Asıl hedefim, insan öğrenmesinin makinelerdeki uygulamalarını araştırmak ve bu alandaki çalışmalarda yer almaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.