Green Path

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

GREEN PATH

‘’Üzerinde yaşadığımız dünyayı çevresel problemlerden nasıl arındırabiliriz? ’’ sorusundan yola çıkarak ve bu arınmanın kendi ülkelerimizden başlayacağını baz alarak faaliyete geçirilmiş olan Green Path projesi 18-27 Nisan 2018 tarihleri arasında Badajoz, Ekstremadura, İspanya ‘ da gerçekleştirildi.

Erasmus+ KA1 tipi Gençlik Değişim Programı olan Green Path projesine derneğimizin 5 üyesi ile katılım sağlandı. Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Polonya ve Letonya’dan gelen katılımcılar ve proje sahipleri dahil toplam 30 kişi ile gerçekleştirilen projede farklı kültürlerin entegrasyonunun yanında ülkelerimizin çevre sorunlarını tanıdık, sorunlarımıza çözümler aradık.

Proje sürecinde Badajoz, Merida ve Albuquerque şehir gezileri; Albuquerque enerji santralleri incelemesi, bilgilendirilmesi; Guadiana nehir kenarında trekking ve Guadiana nehir habitatı gözlemleri yapıldı. Alcazaba’ da yoga faaliyeti gerçekleştirildi. ‘’Healty Food’s’’ isimli sunumdan sonra organik yağlar ve bazı organik yiyeceklerin tadına bakıldı.

Bizlere yöresel yiyecekleri ve farklı kültürleri tanıma imkanı sağlayan, güzel arkadaşlıklar kurduran bu projeye ve projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz.