Migrants Are Welcome – Roma

8 ülkeden (İtalya, İngiltere, Türkiye, Slovakya, Bulgaristan, Romanya,İspanya,Almanya) 40 katılımcıyı göçmenler konusundan bölge halkının görüşlerini öğrenmek ve göçmenlerin göç ettikleri topluma daha kolay uyumunu nasıl gerçekleştirebileceğimiz üzerine bizleri bir araya getiren bir projedir.

İtalya’nın Roma şehrinin Ciampiono kasabasında 01-05 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen KA3 tipi projeye son anda bir üyemizin iptali nedeniyle 4 kişi katılmak durumunda kaldık.  Proje 1 ekim pazartesi akşamı akşam yemeği ve tanıtım ile başladı.  İlerleyen günlerde göçmenlerin göç ettikleri ülkelerde karşılaştıkları zorluklardan, onlara yapılan farklı muamelelerden ve bu farklılıkları nasıl ortadan kaldırabileceğimizi veya en aza indirebileceğimizi konuştuk. Göçmenlerin bulundukları topluma nasıl entegre olabilecekleri üzerinde durduk.

Proje boyunca farklı etkinlikler yaparak fikir alışverişinde bulunduk. Yerel halkın göçmenler hakkındaki görüşlerini öğrendik. Bu farklı görüşleri proje yazarken dikkate almaya çalıştık.

3 gün boyunca hazırladığımız çalışmaları 5 Ekim Cuma günü İtalyan parlamentosundan gelen yetkiliye sunarak projeyi tamamladık.

Geçirdiğimiz 5 gün boyunca samimi dostluklar, güzel anılar, kültürlerarası değişim ve yeni öğrenmeler hafızamıza kazınan en güzel tecrübeler oldu.

Uygulama tarihleri: 01-05 Ekim 2018

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Yazar: Muhammet Ali USLU

1997 yılında Iğdır' da doğdum. 2016 yılında Iğdır AB Gençliği grubuna kurucu üye olarak "Ortaklık ve İşbiriği Kurma" göreviyle katıldım. Şu an Uluslararası Proje Geliştirme ve Yürütme Ekibi Liderliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyorum. Psikoloğum, aynı zamanda web tasarımı ile de ilgileniyorum. Asıl hedefim, insan öğrenmesinin makinelerdeki uygulamalarını araştırmak ve bu alandaki çalışmalarda yer almaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.