Save Money & Live Better

Save Money & Live Better – Yalova

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bütçe nedir, nasıl oluşturulur ve yönetilir? Bütçe oluşturulurken nelere dikkat edilir, gibi sorular üzerinden gençlere, temelde tasarruf bilinci olmak üzere bazı farkındalıklar kazandırmayı amaçlayan proje, 9-15 Eylül 2017 tarihleri arasında Yalova ili Merkez ilçesindeki Öğretmenevi’ nde gerçekleştirildi.  Macaristan, Yunanistan, Bulgaristan’ dan gelen, ev sahipleri dahil toplam 32 katılımcı Türkiye’ nin ev sahipliğindeki süreçte kendi kültürlerini tanıtırken bir yandan da Türk kültürü hakkında bilgi sahibi oldular.

Proje sürecinde şehir gezisi, Yalova Üniversitesi (organizatör kuruluş) ziyareti, Yalova Yusuf Ziya İlköğretim Okulu ziyareti gibi şehri ve bölgeyi tanımaya ve farkındalık yaratmaya yönelik gezilerde bulunuldu. İlkokul ziyaretinde yapılan maket vb. ürünler okul öğrencilerine hediye olarak bırakıldı.

Ekonomi üzerine uzman sunumu yapıldı. Sunum sonrasında katılımcılar kendi ülkelerinde nelere harcama yaptıkları ile ilgili konuştular. Katılımcılar farklı kültürlerin farklı geçim şekillerini öğrenerek kendi harcamaları ile karşılaştırdılar.

Projeye derneğimizi temsilen Muhammet Ali USLU katıldı.

Organizatör: Yalova University Management and Economy Club

 

Resmi bilgi dosyasını indirmek için tıklayın.

Yazar: Muhammet Ali USLU

1997 yılında Iğdır' da doğdum. 2016 yılında Iğdır AB Gençliği grubuna kurucu üye olarak "Ortaklık ve İşbiriği Kurma" göreviyle katıldım. Şu an Uluslararası Proje Geliştirme ve Yürütme Ekibi Liderliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyorum. Psikoloğum, aynı zamanda web tasarımı ile de ilgileniyorum. Asıl hedefim, insan öğrenmesinin makinelerdeki uygulamalarını araştırmak ve bu alandaki çalışmalarda yer almaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.