SUC Gör, Anla, Değiştir!

GÖR! ANLA! DEĞİŞTİR! ( SUC Gençlik Değişimi Projesi )

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bu proje tamamen hoşgörü, basmakalıplar ve farklılıkları açıklamak üzere geliştirilmiş. Amacı, katılımcıları empati yapmak ve başkalarının fikirlerini yargılamadan anlamaya çalışmak konusunda geliştirmek olan proje ayrıca katılımcıların bir durumu aktarırken, olduğu gibi aktarmak konusunda bilinçlendiriyor.

Bu projeye 5 ülkeden (Türkiye, Fransa, Polonya, İtalya ve Çek Cumhuriyeti) 30 genç katılmıştır. IEUY Derneği Başkanı Onur Gültekin, 5 gencimiz ile bu projede Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünü ve Türkiye’ yi temsil etmişlerdir. Bu amaçla kültürel gece düzenlenmiştir.

Projenin organizatörü Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh)eğitimler sırasında tartışma, seminerler, edinilen deneyimlerin paylaşılması ve bazı oyunlar gibi informal eğitim teknikleri kullandı.

Uzun vadede proje, katılımcıların mültecilerin durumları hakkında bilgi ve bilinç düzeylerini arttırmayı ve buna karşın mültecilere karşı klişeleşmiş görüşleri azaltmayı hedefliyor.

Tüm bu plan ve hedefleri gerçekleştirmek amacıyla düzenleyici kuruluş ChSCh, Wisla’ da, Gençlik Değişimi başlamadan önce Gelişmiş Planlama Toplantısı düzenledi ve burada grup liderleri ile birlikte tüm detaylar görüşüldü. Bu görüşmelerden sonra Gençlik Değişimi başlatıldı ve iki hafta sürdü.

Bu faydalı çalışmalara ortam hazırladıkları için kendilerine çok teşekkür ediyoruz;

-Türkiye Ulusal Ajansı

-ChSCh

Wisla, Polonya

Yazar: Muhammet Ali USLU

1997 yılında Iğdır' da doğdum. 2016 yılında Iğdır AB Gençliği grubuna kurucu üye olarak "Ortaklık ve İşbiriği Kurma" göreviyle katıldım. Şu an Uluslararası Proje Geliştirme ve Yürütme Ekibi Liderliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyorum. Psikoloğum, aynı zamanda web tasarımı ile de ilgileniyorum. Asıl hedefim, insan öğrenmesinin makinelerdeki uygulamalarını araştırmak ve bu alandaki çalışmalarda yer almaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.